Bakım ritüeli zamanı: Kapanmada size ilaç gibi gelecek en iyi 5 cilt bakımı ürünü - Yirmiyedi Kuzguncuk
SEPETİM

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Yirmiyedi Kuzguncuk | Bakım ritüeli zamanı: Kapanmada size ilaç gibi gelecek en iyi 5 cilt bakımı ürünü

11 Mayıs 2021

Bakım ritüeli zamanı: Kapanmada size ilaç gibi gelecek en iyi 5 cilt bakımı ürünü

Evimize kapanmamızla içimize kapanmamız bir oldu. Bazı günler Netflix maratonu yapıp yerimizden kalkmıyor, bazı Pazartesiler sağlıklı yaşamaya karar veriyor ve düzenimizi değiştiriyoruz. Siz hangisi olursanız olun bir şey değişmiyor: kişisel bakım ritüellerimiz. Yaz aylarının da kapıya dayanmasıyla hem kuru havanın etkilerinden yüzümüzü, saçlarımızı ve vücudumuzu korumak hem de doğaya zarar vermemiş organik içeriklere yönelmek gerekiyor. Sizin için kapanmada size ilaç gibi gelecek en iyi 5 cilt bakımı ürününü derledik. Bakım ritüeli zamanı!

1. Abtira Garden: Rose Chamomile Yüz Temizleyici

Abtira Garden doğal içerikli titiz ürünleriyle ön plana çıkıyor. Sadece butik satış noktalarında bulabileceğiniz Abtira Garden’ın tüm ürünleri doğal formüllerden oluşuyor.

Makyajı temizlemenin en iyi yolu yağ kullanmaktır, yağlı ciltler için bile. Yağla temizlik, sebum seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Çünkü cildimiz, sert ürünlerle ciltten söküp atılan sebumu (yani cildimizin kendi ürettiği yağı) aslında fazla telafi etmez.

Rose Chamomile temizleyici, cilt temizliği için en uygun yağlar olan biophytosebum ve phytosqualane içerir. Biophytosebum ve squalane, yapıları kendi cildimizin ürettiği sebuma neredeyse birebir benzeyen hafif zeytin türevleridir. Bu şekilde cildimizi temizlemek için ideal bir kombinasyon oluştururlar. Naziktirler, hafiftirler ve gözeneklere kolayca nüfuz ederek cildimizde gün içinde biriken kirleri ortadan kaldırırlar. Rose Chamomile aynı zamanda gözenekleri temizlemesi ve sebum dengesini sağlaması nedeniyle sivilce ve siyah noktaları önlemede en etkili yollardan biridir. Eğer sivilce ve siyah nokta probleminiz varsa ve denediğiniz diğer yöntemler buna çözüm sunmadıysa Rose Chamomile temizlemeyiciye bir şans verebilirsiniz.

2. Mysia Natural: Kırmızı Şarap Sabunu

Mysia Natural, Anadolu topraklarında yıllar boyu hüküm süren kültürlerden ilham alarak oluşturduğu tamamen doğal içerikli katı sabunlarıyla bakım ritüellerinizi değiştirmek için geliyor. Plastik içermeyen özel paketlemesiyle doğaya karşı çok daha hassas olmamız gereken bu zamanlarda açıkçası gönlümüzü de fethediyor.

İçeriği sadece sızma zeytinyağı, sabunlaştırılmış Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği tozu, üzüm çekirdeği yağı, kırmızı şarap ve sudan oluşan bu özel sabun cildi sıkılaştırır. Antioksidan bakımından yüksektir ve sürekli kullanıldığında cildinizin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Kremsi kabarcıklarıyla cildinizi ferahlatarak yaz için ihtiyaç duyacağınız nemi korumasına yardımcı olur.

3. MuudLab: Love – Japon Kiraz Çiçeği Kolonya

Kolonya ne önemliymiş meğer! Boşuna Türk kültüründe dışarıdan gelenlere kolonya ikram etmiyormuş büyüklerimiz. Hepimizin hayatlarının vazgeçilmez parçası oldu bile.

İşte MuudLab de bunu bilerek yeni nesil el ve vücut için parfümlü sprey kolonyalar üretmiş. Şişelerinden kokularına yepyeni bir kolonya deneyimlemek isterseniz çantanıza sığacak ideal boyuyla mutlaka tanışın. 4 ayrı koku seçeneğinden bizim favorimiz “Love”. 80 derece alkollü, nemlendiricili kolonyalar ellerinizi mikroplardan korurken, vücudunuza mis gibi Japon Kiraz Çiçeği parfümü ferahlığı katın.

Gün içinde dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. İçinde bulunan nemlendirici sayesinde cildinizi tahriş etmez.

4. Aicha Lavanta: Lavantalı Yüz Maskesi

Aicha Lavanta markasının mis kokulu ürünleri Kırklareli’ndeki lavanta bahçelerinden özenle toplanıyor. Sülfat, SLS ve SLES içermeyen tamamen doğal içeriğiyle bakım ritüelinizde bir şansı kesinlikle hak ediyor.

İçeriğinde bulunan bentonit kili ve lavanta çiçekleri ile sebum dengeleyici ve gözenek sıkılaştırıcı etkilidir. Cildiniz için derinlemesine temizlik sağlar. Aynı zamanda içeriğindeki volkanik kaya tozu sayesinde cildinize peeling etkisi yapar. Haftada bir uygulayarak kullanabilirsiniz.

5. Abtira Garden: Pink Lotus Yüz Serumu

Son yıllarda yüz bakım ritüellerinin vazgeçilmezi oldu bol vitaminli serumlar. İşte size alternatif bir doğal ürün daha. Abtira Garden’ın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Pink Lotus yüz serumu bizim de favorimiz. Mis gibi kokusuyla akşamdan sabaha yüzünüzdeki değişimi gözle görebilir, elle hissedebilirsiniz.

Bu ürün büyüleyici ve evrensel yaşlanma karşıtı serumdur. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu serumu normal, dengeli fakat kurumaya meyilli cilt tipleri kullanabildiği gibi, karma ve yağlı cilt tipleri için de uygundur. Itır, ho ağacı ve havuç tohumu uçucu yağlarının yaşlanma karşıtı etkileri vardır. Zambak ve pembe nilüfer yağları ise cildinizi adeta büyüler, aydınlatır ve sizi rahatlatmaya yardımcı olur. Bu serumun temelindeki yağlar, hafif ve dengeleyici olan kamelya ve çuha yağları, yaşlanma karşıtı olan jojoba yağı ve hibiskus çiçeği yağıdır.

6. Bonus: Mazu Studio x Abtira Garden: Self-Care Diary

Bakım ritüelinizi kaydetmek, onu onurlandırmak ve ay takvimini takip etmek ister misiniz? İşte tam da böyle bir niyetle Abtira Garden’ın iyi cilt bakım ürünleri içeriği ve Mazu Studio’nun zarif çizgileri bir araya gelerek özgün bir iş ortaya çıkardı: Kişisel bakım günlüğü. Takvim ve günlük takip etme alışkanlıklarınız varsa kişisel bakım günlüğü düzeni, sadeliği ve minimalistik içeriği ile sizin için vazgeçilmez olacak.

Sizin için derlediğimiz içerikleri güncel olarak görmek ve düşüncelerinizi paylaşmak için Instagram‘dan bizi takip edin.

Diğer Blog Yazıları

Yirmiyedi Kuzguncuk | Dönüşüm: Evde daha çevre ve iklim dostu olmanın 8 yolu

14

Ağustos

Dönüşüm: Evde daha çevre ve iklim dostu olmanın 8 yolu

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Size ve Yazlığınıza, Hatta Sevdiklerinizin Yazlığına Harika Gidecek 27 Yazlık Ürün

13

Temmuz

Size ve Yazlığınıza, Hatta Sevdiklerinizin Yazlığına Harika Gidecek 27 Yazlık Ürün

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Sanat ve Tasarım meraklısı herkesin Konsept Mağazalar hakkında öğrenmesi gerekenler

30

Mayıs

Sanat ve Tasarım meraklısı herkesin Konsept Mağazalar hakkında öğrenmesi gerekenler

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Maison Française Nisan sayısındayız!

11

Nisan

Maison Française Nisan sayısındayız!

İNCELE