Cadılar Bayramı hafta sonunda izlenecek en iyi 27 film - Yirmiyedi Kuzguncuk
SEPETİM

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Yirmiyedi Kuzguncuk | Cadılar Bayramı hafta sonunda izlenecek en iyi 27 film

27 Ekim 2021

Cadılar Bayramı hafta sonunda izlenecek en iyi 27 film

Cadılar Bayramı ve uzun hafta sonu bir araya gelince ne olur: Film maratonu! Size üç ayrı türde çok iyi klasik filmler derledik. Hem gerçekten etkisinden çıkamayacağınız korku filmleri, hem cadılar bayramı temalı filmler, hem de ailenizle izleyebileceğiniz müthiş sevimli filmlerimiz var. Belki bildiğiniz, belki uzun zaman önce izleyip unuttuğunuz, belki de hiç duymadığınız filmler: ama şurası kesin ki bu hafta sonu fazlasıyla büyülü ve tüyler ürpertici geçecek (biraz da korkarak ya da korku temasının kendisi ile eğlenelim yani).

Chill&Thrill: Cadılar Bayramı temalı filmler

1. Addams Family (1991)

The Addams Family (1991)

Addams Ailesi filmlerine gelince sevilecek çok şey var. Harika şakalar ve gotik tarz? Artı, Angelica Huston, Morticia rolünde muazzam. Cadılar Bayramı havasını seven, ancak gerçek korkular olmadan da yapabilen herkes için bu eğlenceli filmi izlemeyi düşünün.

2. Practical Magic (1998)

Practical Magic (1998)

Bir Halloween rom-com’u istiyorsanız, Practical Magic oraya varmanızın kestirme yolu. Filmde, iki kız kardeş (Sandra Bullock ve Nicole Kidman) sihirli güçlerini, onları aşktan alıkoyan bir aile lanetiyle savaşmak için kullanıyor.

3. Hocus Pocus (1993)

Hocus Pocus (1993)

Hocus Pocus ile Cadılar Bayramı’nda tam doğru yerdesiniz. Aile dostu komedide Bette Midler, Sarah Jessica Parker ve Kathy Najimy, Cadılar Bayramı için tam zamanında dirilen üç Salem cadısını canlandırıyor.

4. Edward Scissorshands (1990)

Edward Scissorshands (1990)

Bir başka Tim Burton başyapıtı olan Edward Scissorhands, eli makaslı bir adam (Johnny Depp) ile bir banliyö genci (Winona Ryder) arasındaki beklenmedik aşk hikayesinin izini sürüyor.

5. The Witches of Eastwick (1987)

The Witches of Eastwick (1987)

Bu büyüleyici kara komedide Cher, Susan Sarandon ve Michelle Pfeiffer, hayatlarına tatlı, bekar bir adam (Jack Nicholson) girdiğinde dilekleri kabul edilen üç cadıyı canlandırıyor.

6. Death Becomes Her (1992)

Death Becomes Her (1992)

Yıldızlarla dolu bir başka kara komedi olan Death Becomes Her, sonsuz gençlik vaat eden bir iksir alan iki kadını (Meryl Streep ve Goldie Hawn) takip ediyor. İksirler bazen istenmeyen sonuçlara yol açar.

7. Halloweentown (1998)

Halloweentown (1998)

8. Labyrinth (1986)

Labyrinth (1986)

Bu film Jim Henson, George Lucas ve David Bowie’nin ortak çalışmasıydı. Böylesine yıldızlarla dolu bir projenin nasıl gerçekleştiğinden emin değiliz, ancak gerçekleştiğine eminiz. Bir kızın, kardeşini Goblin Kralı Bowie tarafından bir cincüceye dönüştürülmekten kurtarmak için 13 saati vardır.

9. The Craft (1996)

The Craft (1996)

Dört liseli büyücü büyücülüğü keşfeder – ne yanlış gidebilir ki? Bu ürpertici macera, doğaüstü olayların bir Los Angeles lisesi üzerindeki sarmal etkilerini araştırıyor.

Horror: Gerçek korku filmleri

10. American Psycho (2000)

American Psycho (2000)

11. A Nightmare on Elm Street (1984)

A Nightmare on Elm Street (1984)

Çığlık’tan neredeyse on yıl önce, Wes Craven dünyaya film tarihinin en kötü şöhretli adamlarından biri olan Freddy Krueger’ı hediye etti. Ama bu sadece ürkütücü bir başrolü olan öylesine bir film değil, sizi kesinlikle uyumaktan alıkoyacak zorlayıcı bir hikaye. Bunun Johnny Depp’in ilk oyunculuk deneyimi olduğundan bahsetmiş miydik?

12. The Shining (1980)

The Shining (1980)

Sinematik hünerin yanı sıra iyi bir korku arıyorsanız The Shining’i açın. Stanley Kubrick’in yönettiği film, psikolojik açıdan sona yaklaşan bir otel bakıcısının izini sürerek bir korku filmi klasiği haline geldi.

13. The Conjuring (1-2-3)

The Conjuring 1 (2013)

Eğer çok cesursanız bile hepsini aynı anda izlemenizi önermiyoruz. Son filmi bu sene yayınlanan seriyi izlemek özellikle gerçekçilik açısından hem derinden etkileyici hem de sınırları zorlayıcı.

14. The Blair Witch Project (1999)

The Blair Witch Project (1999)

Bu korku filmi, Paranormal Activity gibi sayısız filme ilham kaynağı oldu. Film, Blair Cadısı efsanesini bulmaya giden ve ortadan kaybolan üç yürüyüşçünün etrafında dönüyor – film tamamen, sözde yürüyüşçülerden kurtarılan “bulunmuş görüntülerden” oluşuyor.

15. Halloween

Halloween (1978)

Çok az film Cadılar Bayramı için Halloween kadar uygundur. Jamie Lee Curtis’li kardo ile film, bir sanatoryumdan kaçan ve yoldan geçen masumların peşine takılan bir akıl hastası ve katili konu alıyor.

16. The Omen (1976)

The Omen (1976)

“Hepsi senin için Damien!” Bu 70’ler klasiğini görmediyseniz, gerçek bir korku tutkunu değilsiniz. Tüm zamanların en lanetli filmlerinden biri olarak anılan bu şeytani filmde Gregory Peck ve Lee Remick başrolde.

17. The Silence of the Lambs (1991)

The Silence of the Lambs (1991)

Bu acayip korku filmi, derinden rahatsız bir seri katili bulmaya çalışan genç bir FBI ajanının hikayesini anlatıyor. Adil uyarı – bu film kalbin zayıfları için değil.


Family Friendly: Ailenizle harika bir gece

18. Coco (2017)

Coco (2017)

19. Casper (1995)

Casper (1995)

On iki yaşındaki genç bir kızın, yalnız ama arkadaş canlısı bir hayaletle arkadaşlığını konu alan bu tatlı filmde genç Christina Ricci başrolde.

20. Howl’s Moving Castle (2004)

Howl’s Moving Castle (2004)

Bir Studio Ghibli klasiği olan film, sadece çocuklarınızı değil sizi de bambaşka diyarlara götürecek. Arkadaşlık, koşulsuz sevgi ve iyilik gibi harika temalar içeren film aynı zamanda büyücülerin hayal gücünüzü besleyecek dünyasına davet ediyor.

21. Spirited Away (2001)

Spirited Away (2001)

Studio Ghibli diyip de Spirited Away demezsek olmaz. Benim kişisel favorim olan bu harika animasyonda kalmak, kalmak ve kalmak isteyebilirsiniz. Eğer öyle bir hissiyatta olursanız mağazaya gelip beni bulun: film üzerine konuşulacak çok şey var! Onun dışında eminim bütün aile çok etkilenecek ve harika zaman geçireceksiniz.

22. It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown (1966)

It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown (1966)

Bu, tüm ailenin tadını çıkarabileceği gerçek bir klasik. 50 yıldan fazla bir süredir, Snoopy ve çetesi, her yaştan aileleri Cadılar Bayramı ruhuna sokuyor. Animasyon, sizi çocukluk yıllarınıza götürüp nostaljik hissettirebilir.

23. The Haunted Mansion (2003)

The Haunted Mansion (2003)

Disney çok fazla korkutucu film yapmaz, ancak yaptıklarında kesinlikle doğru yaparlar. Eddie Murphy, bir yanlış kimlik vakası nedeniyle (tahmin ettiğiniz gibi) perili bir malikanede kapana kısılmış bir ailenin bu ürkütücü hikayesine komedi dehasını getiriyor. Bunu hala aile dostu olarak sınıflandırmamıza rağmen, bazı genç izleyiciler için daha korkutucu olabileceğini unutmayın.

24. Ghostbusters (1984)

Ghostbusters (1984)

Başka bir aile dostu seçenek için, Cadılar Bayramı komedi klasiği Ghostbusters’ı izleyin. Ancak, dikkat edin, jingle’ı günlerce kafanızdan çıkaramayabilirsiniz.

25. Stardust (2007)

Stardust (2007)

Michelle Pfeiffer’lı bu romans, ailenin genç üyelerinin çok hoşuna gidecek.

26. Double, Double, Toil and Trouble (1993)

Double Double Toil and Trouble (1993)

Bu Mary Kate ve Ashley klasiği ile nostaljiyi yaşatın. Filmde kızlar, teyzelerini kötü bir lanetten kurtarmak için ikiz güçlerini kullanmaya çalışırlar.

27. Mathilda (1996)

Diğer Blog Yazıları

Yirmiyedi Kuzguncuk | HomeArt ile

17

Aralık

HomeArt ile "Sürdürülebilir Sofralar": Alternatifli yılbaşı sofrasının 8 prensibi

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Bir sonbahar gününüzü güzelleştirecek 15 tasarım harikası ürün

20

Ekim

Bir sonbahar gününüzü güzelleştirecek 15 tasarım harikası ürün

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Dönüşüm: Evde daha çevre ve iklim dostu olmanın 8 yolu

14

Ağustos

Dönüşüm: Evde daha çevre ve iklim dostu olmanın 8 yolu

İNCELE
Yirmiyedi Kuzguncuk | Size ve Yazlığınıza, Hatta Sevdiklerinizin Yazlığına Harika Gidecek 27 Yazlık Ürün

13

Temmuz

Size ve Yazlığınıza, Hatta Sevdiklerinizin Yazlığına Harika Gidecek 27 Yazlık Ürün

İNCELE